Akustyczne panele ogrodzeniowe

Akustyczne panele ogrodzeniowe

panele-wyciszajace
panele-akustyczne-castorama

Zastosowanie akustycznych paneli ogrodzeniowych może pomóc w zapobieganiu hałasowi z wejścia i wyjścia z budynku. Jest to szczególnie ważne dla szkół i innych budynków publicznych. W rzeczywistości istnieje wiele firm w Stanach Zjednoczonych, które produkują tego typu bariery i mogą one być zainstalowane na wiele różnych sposobów.

Odblaskowa

Coraz częściej zanieczyszczenie środowiska hałasem stanowi poważny problem na obszarach miejskich. Może on być spowodowany przez ruch na sąsiedniej drodze, lub w budynku przemysłowym lub handlowym. Hałas jest szkodliwy dla zdrowia ludzkiego. Światowa Organizacja Zdrowia zaleca poziom hałasu poniżej 40 decybeli w nocy.

Aby temu zaradzić, stosuje się panele ogrodzenia akustycznego, które redukują hałas. Są one wykonane z desek w kształcie litery V i zabezpieczone poziomymi sztachetami drewnianymi. Dzięki temu nie ma żadnych szczelin, przez które mógłby przechodzić dźwięk.

Akustyczne panele ogrodzeniowe są dostępne w wielu różnych materiałach. Grubsze panele zapewniają lepszą redukcję hałasu. Mogą być instalowane na słupach stalowych lub drewnianych. Ten rodzaj ogrodzenia nadaje się do miejsc mieszkalnych i komercyjnych. Jest to również idealne rozwiązanie dla parków, szkół i placów budowy.

Akustyczne panele ogrodzeniowe są również dostępne w lżejszym materiale odblaskowym. Są one idealne do zastosowań, w których występuje minimalna redukcja hałasu. Są one również dostępne w szerokim zakresie wysokości. Mogą być zainstalowane, aby dopasować się do każdej aplikacji. Są one również dostępne w różnych wzorach. Są one zaprojektowane, aby spełnić standardy wydajności autostrady.

Akustyczne panele ogrodzeniowe mogą być również zaprojektowane tak, aby pasowały do różnych poziomów gruntu. Są one dostępne w wielu różnych kolorach i wykończeniach. Panele wykonane są z ciężkich, struganych desek drewnianych. Drewno jest wzmocnione stalową ostrogą u podstawy słupków.

Panele dostępne są w różnych grubościach. Ich wysokość wynosi zazwyczaj od 0,5 m do 9,0 m. Mogą być wyposażone w towarzyszące im bramy. Produkowane są zgodnie z normą Highways Sector Scheme 2C i BS EN 1794-2.

Barierowa membrana obwodowa

Zastosowanie ogrodzenia akustycznego może być świetnym sposobem na złagodzenie hałasu. Nie jest to jednak jedyna opcja. Kluczem do wyboru odpowiedniego materiału i stylu jest zapewnienie, że ogrodzenie jest strukturalnie zdrowe.

Jeśli chcesz ulepszyć swoje ogrodzenie akustyczne, możesz przymocować do niego membranę bariery akustycznej. Są one przeznaczone do redukcji hałasu i są niezwykle łatwe w montażu.

Można też kupić specjalistyczne panele dźwiękoszczelne na każdą pogodę. Są one zaprojektowane w celu zmniejszenia hałasu przy wyższych częstotliwościach. Możesz również nałożyć membranę na istniejące ogrodzenie, aby uzyskać dodatkową izolację akustyczną.

W zależności od rodzaju posiadanego przez Ciebie ogrodzenia, odpowiednia membrana nie tylko uatrakcyjni Twoje ogrodzenie, ale także poprawi właściwości wygłuszające.

Odpowiedni panel ogrodzenia akustycznego można znaleźć w większości lokalnych sklepów z artykułami budowlanymi. Najlepsze jest to, że nie jest on trudny do zainstalowania i nie wymaga specjalnych umiejętności. Należy jednak upewnić się, że produkt jest stabilny na promieniowanie UV i nadaje się do stosowania na zewnątrz w Twojej okolicy.

Warto też wziąć pod uwagę swój budżet. Panele ogrodzeniowe akustyczne ogrodzenie akustyczne nie należą do najtańszych produktów na rynku. Mogą być drogie i może się okazać, że po kilku latach będziesz musiał wymienić ogrodzenie.

Wybierając odpowiedni panel ogrodzenia akustycznego, należy wziąć pod uwagę materiał, wysokość oraz sposób ustawienia ogrodzenia. Odpowiednia bariera będzie miała największy wpływ na redukcję hałasu. Ważne jest również, aby rozważyć rozmiar i styl ogrodzenia, które masz. Wyższa bariera nie tylko będzie bardziej skuteczna w blokowaniu hałasu, ale także będzie trwać dłużej.

Membrana AcoustiFence Perimeter Barrier została zaprojektowana tak, aby dać Ci to, co najlepsze z obu światów. Jest to super cienka membrana akustyczna o wysokiej wydajności, którą można przymocować do istniejącego ogrodzenia, aby pomóc w redukcji hałasu.

AcoustiFence

Posiadanie ogrodzenia akustycznego to świetny sposób na zmniejszenie zanieczyszczenia hałasem. Może pomóc zmniejszyć poziom hałasu pochodzącego z ruchu drogowego, kolei i hałaśliwych sąsiadów. Może również pomóc chronić uszy i zmniejszyć stres.

Głównym problemem związanym z zanieczyszczeniem hałasem jest to, że wpływa on na ludzkie ucho. Może to powodować uszkodzenia słuchu, nadciśnienie i cukrzycę. Może również powodować przewlekły stres.

W celu zmniejszenia hałasu dostępnych jest wiele akustycznych paneli ogrodzeniowych. Możesz wybrać między typami pochłaniającymi lub odbijającymi. Produkty te są zwykle używane w ustawieniach przemysłowych. Produkty te są dostępne w różnych wysokościach i materiałach.

Dobrej jakości akustyczny panel ogrodzeniowy może zmniejszyć hałas zewnętrzny o 28 decybeli. W zależności od wysokości ogrodzenia i otoczenia, panele mogą również blokować niektóre hałasy z wejścia do domu. Przed zainstalowaniem jakiegokolwiek rodzaju ogrodzenia warto zasięgnąć porady inżyniera akustyka.

Panele w ogrodzeniu akustycznym mogą być montowane na różne sposoby. Można je postawić na betonowej podstawie lub bezpośrednio na drewnianych słupkach. Można również zamontować panele akustyczne pionowo lub poziomo.

Dobrej jakości bariera akustyczna może zmniejszyć hałas nawet o 30 decybeli. Należy upewnić się, że bariera akustyczna ma gęstość masy powierzchniowej 10 kg na metr kwadratowy. Oznacza to, że dźwięk będzie miał trudności z odbijaniem się i przenoszeniem przez płyty.

System ogrodzeniowy Govawall(r) closeboard został zaprojektowany w celu zapewnienia najlepszego pochłaniania dźwięku w ekonomicznym i bezobsługowym systemie. Może być instalowany na długości od 2 do 5 metrów. Wykonany jest z plastikowych desek z piórem i wpustem pochodzących z recyklingu i ma wyjątkowo niskie wymagania konserwacyjne.

Jakoustic(r) system komercyjny i autostradowy

Tradycyjnie ogrodzenie autostradowe, system Jakoustic (r) jest solidną i bezpieczną alternatywą dla tradycyjnych ogrodzeń i barier. Jest to szczególnie istotne, jeśli Państwa nieruchomość znajduje się w obszarze wysokiego ryzyka. System Jakoustic (r) jest odpowiedni dla autostrad, kolei i parków przemysłowych. Dzięki temu, że każdy słupek posiada stalową ostrogę u podstawy, system jest bardzo stabilny i bezpieczny.

System Jakoustic (r) oferuje wiele różnych wariantów obejmujących całe spektrum od barier drogowych do ogrodzeń i barier przemysłowych. Bariery autostradowe Jakoustic (r) są ekonomicznym rozwiązaniem problemu hałasu drogowego. System ten jest również godnym konkurentem dla tradycyjnych ogrodzeń listwowych i prętowych, co czyni go godnym uzupełnieniem Państwa portfela nieruchomości. Systemy barier drogowych Jakoustic (r) są zaprojektowane tak, aby wytrzymać siły natury i są objęte pięcioletnią gwarancją. System autostradowy Jakoustic (r) nadaje się do montażu zgodnie z Highways Sector Scheme 2C i Highways Sector Scheme 4 (oba systemy są już przestarzałe). Systemy autostradowe Jakoustic (r) są dostępne w różnych rozmiarach i wzorach, aby sprostać Państwa wymaganiom. Oprócz walorów estetycznych, bariery drogowe Jakoustic (r) oferują solidne i bezpieczne rozwiązanie problemów związanych z hałasem drogowym.

Panele akustyczne na każdą pogodę Acoustiblok

Stosowanie paneli akustycznych Acoustiblok All Weather jest opłacalnym rozwiązaniem problemów z hałasem przemysłowym. Dzięki wysokiej wartości NRC wynoszącej 1,00, pochłaniają one praktycznie wszystkie fale dźwiękowe. Są zbudowane z wysokiej klasy materiałów, począwszy od odpornych na korozję perforowanych aluminiowych frontów do 50 mm materiału dźwiękochłonnego QuietFibre. Mogą być stosowane w różnych środowiskach przemysłowych, od zakładów produkcyjnych po platformy wiertnicze.

Panele akustyczne Acoustiblok All Weather są idealne do pochłaniania hałasu w fabrykach, szkołach, stoczniach kolejowych, platformach wiertniczych, stadionach, agregatach chłodniczych, silnikach, generatorach i innych zastosowaniach przemysłowych. Są one opłacalnym rozwiązaniem problemów z hałasem i są dostępne w różnych kształtach i rozmiarach.

Panele Acoustiblok All Weather są idealne do tymczasowej lub stałej kontroli hałasu. Są produkowane w USA, można je prać i są trwałe. Mają współczynnik redukcji hałasu 1,00, co odpowiada 65% dźwięku odbieranego przez ludzkie ucho. Są testowane i klasyfikowane przez UL. Mogą być stosowane w pomieszczeniach lub na zewnątrz i mogą być spawane lub przykręcane do każdej stałej powierzchni. Są one zaprojektowane tak, aby wytrzymać statyczną prędkość wiatru ponad 270 mph, co jest wystarczające, aby wytrzymać tornado F4.

Przemysłowe panele akustyczne Acoustiblok na każdą pogodę są unikalną hybrydą materiałów. Zawierają warstwy materiału dźwiękochłonnego Acoustiblok(r) i materiałów blokujących. Są one sklasyfikowane przez UL i posiadają test ogniowy UL Std 723. Materiał ma wysoką gęstość mineralną, która zgina się z falami dźwiękowymi, co czyni go trwałą i skuteczną barierą akustyczną.

Przemysłowe panele akustyczne All Weather o grubości 2″ firmy Acoustiblok są również zbudowane z materiałów filtrujących. Są one dobrym wyborem dla przemysłowej redukcji hałasu, ponieważ są najgrubszymi panelami dźwiękowymi na rynku.

Dane adresowe:

AKTE www.ogrodzeniaplastikowe.pl – ekrany dźwiękoszczelne – Kontakt
ul. Morasko 17, 61-680 Poznań
Telefon: 61 665 06 06
kom: 784 377 784
opłata za połączenie wg taryfy operatora
e-mail: [email protected]